Velika memo igra - Izumi
- 21,90€
Dostava: 1-2 radna dana, plaćanje na rate
Dostupnost: Nema na stanju
Dobavljač: Akros Interdidak
Šifra: 20406
Dostava: 1-2 radna dana, plaćanje na rate
Dostupnost: Nema na stanju
Dobavljač: Akros Interdidak
Šifra: 20406
Kako bi izgledao svijet da nikad nije izmišljen telefon, novac ili kotač? Koja je razlika između prvog kotača i današnjeg? Vježbaj svoju memoriju, zapažanje i koncentraciju pomoću kartica uz koje ćeš saznati nešto novo o najvažnijim izumima. Okreći kartice i otkrij neke od najvažnijih izuma, usporedi kako su izgledali na početku, a kako sad izgledaju i koliko su važni za svijet koji danas poznajemo.
U pakiranju se nalaze 34 kartice od čvrstog i kvalitetnog kartona dimenzije 9×9 cm. Kartice predstavljaju neke od najpoznatijih izuma: kotač, pisanje, sapun, novac, čaše, džepni sat, četkica za zube, invalidska kolica, WC, parna lokomotiva, bicikl, telefon, žarulja, automobil, avion, televizija i računalo.
Ova igra memorije pomaže djetetu u razumijevanju i prepoznavanju evolucije izuma. Potiče razvoj koncentracije, zapažanja, razlikovanja, grupiranja i raspoređivanja. Uz učenje izuma proširuje se vokabular, te razvija vizualno i prostorno pamćenje.
Promiješaj kartice i rasporedi ih po stolu licem okrenutim prema dolje. Naizmjenično okreni dvije kartice i ako pronađeš par zadrži ih i nastavi okretati još dvije karte. Ako okrenute karte nisu par, vrati ih na isto mjesto licem okrenutim prema dolje. Igra završava kad ne ostane više nijedna kartica na stolu, a pobjednik je onaj koji je skupio najviše parova.
Dimenzije proizvoda | 24.5 × 19 × 7 cm |
---|---|
Dob | od 3 do 8 godina |
Obrazovni cilj | Razvoj pažnje, koncentracije i memorije |
Proizvođač, država | Akros, Španjolska |
Broj komada u pakiranju | 34 |
Materijal | Karton |
Vizualna percepcija način je na koji mozak procesira ono što vidimo, odnosno način na koji mozak interpretira, analizira i daje smisao onome što vidimo. Pomaže djetetu da razumije ono što vidi, odnosno prepozna i razumije različite elemente, kao što su veličina, boja, oblik, prostorni odnosi.
Vizualna percepcija važna je u svakodnevnom životu u različitim aktivnostima kao što su čitanje, oblačenje, slaganje puzzli te uočavanje sličnosti i različitosti.
Logičko razmišljanje jedno je od ključnih područja djetetova razvoja, a podrazumijeva povezivanje informacija s ciljem rješavanja problemskih zadataka i situacija.
Kognitivni aspekti dječje igre uključuju pričanja priča s logičnim krajem, određivanje uzročno-posljedičnih veza, razvoj divergentnog razmišljanja odnosno sposobnosti izmišljanja te simbolizam, odnosno preoblikovanje predmeta koji okružuju dijete. Osnaživanjem logičkog zaključivanja kod djeteta se stvaraju kvalitetni temelji za daljnje učenje.
Jezično-govorni razvoj djeteta potiče se stvaranjem različitih komunikacijskih situacija, a najintenzivniji je u prve tri godine života. Uključuje razvoj vještine slušanja, komunikacije, pisanja i čitanja. Na jezičnu kompetenciju djece i jezično-govorni razvoj utječu urođene sposobnosti, razvijen govorni i slušni aparat, društveno okruženje i dječja samoaktivnost. Dijete treba poticati da razmišlja i razgovara o raznim temama, da postavlja pitanja i pronalazi odgovore.
Spoznajni razvoj podrazumijeva mentalne procese na temelju kojih dijete informacije koje dobiva iz osjetila formulira u smislenu cjelinu i posljedično tumači i razumije svijet oko sebe. Taj se proces odvija kroz aktivnu interakciju s okolinom, pri čemu je važno osigurati uvjete za razvoj pozornosti i misaonih strategija. Kod djeteta se spoznaja razvija postepeno, ovladavanjem sve složenijim shemama, pojmovima i misaonim operacijama.
Nema recenzija za taj artikl.